Haber

Kenan Sofuoğlu Sakarya’da depremzedelere bisiklet hediye etti

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Milli Kurmay Yüzbaşı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, kentte ağırlanan 100 çocuğa bisiklet hediye etti.

Sofuoğlu, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından aileleriyle birlikte kente gelen çocukları, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda Akyazı ilçesinde kendi adını taşıyan pistte ağırladı.

Çocuklar ve aileleriyle sohbet edip fotoğraf çektiren Sofuoğlu, 100 çocuğa bisiklet ve kıyafet hediye etti.

Sofuoğlu daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Büyük, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve çocuklarla birlikte bisiklet tipini piste attı.

Etkinliğin sonunda Sofuoğlu’nun 5 yaşındaki oğlu Zayn, çocukları atv aracına bindirerek pistte gezdirdi.

“Çocukların yüzündeki mutluluğu görmek beni duygulandırdı”

Sofuoğlu, gazetecilere büyük felaket karşısında herkesin üzerine düşeni yapmaya çalıştığını söyledi.

Bu programı deprem bölgesinde yapmak istediğini ancak parkurun daha uygun olacağını düşündüğünü belirten Sofuoğlu, “Çocukların yüzlerindeki mutluluğu görmek beni gerçekten çok mutlu etti ve duygulandırdı.” söz konusu.

Çocukluğunda kendisinin de bisiklet tutkunu olduğunu belirten Sofuoğlu, “İstediğimiz hiçbir bisikleti alamadık. Özellikle çocuklar için en güzel modelleri bulmaya çalıştım. Çocukların büyüme sürecinde. spor Ve fiziksel olarak bisiklet sürmenin çok faydalı olduğuna inanıyorum. Şehrimiz zaten bir bisiklet şehri. Türkiye’de bisiklet sporunda en büyük atılımın yapıldığı şehirlerden biri.”

Deprem bölgesindeki çalışmalarından da bahseden Lider Şanlı, dünya şampiyonları yetiştiren parkurda keyifli bir aktivite gerçekleştirildiğini de belirtti.

Sofuoğlu’nu hayırseverliği, cömertliği, dürüstlüğü ve çalışkanlığıyla tanıdıklarına işaret eden Yüce, 17 Ağustos 1999 depremini yaşayan insanlar olarak afetzedeleri en iyi anlayanın kendilerinin olduğunu ve yanlarında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

“Güzel bir etkinlik, çocuklar mutlu oldu”

Hatay’dan gelen depremzede Hüseyin Narin, Sakarya halkına teşekkür etti.

Herkesin kendilerine çok iyi davrandığını anlatan Narin, “Durumumuz iyi. Güzel bir etkinlik oldu, çocuklar mutlu oldu. Sofuoğlu’na teşekkür ediyoruz. Burada hayatımıza devam ediyoruz, bir sıkıntımız yok” dedi. şeklinde konuştu.

Bisiklet verilen Hüseyin Narin’in kızı Hira da mutluluğunu dile getirerek Sofuoğlu’na teşekkür etti.

kemer-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu